JÉZUS SZÍVE PLÉBÁNIA – FELSŐGÖD

HIRDETÉS 2014. szeptember 28 – október 5.

Évközi 26. vaasárnap

A Szentírás vasárnapja

 

VASÁRNAP (szeptember 28.)

 

            8. 30: + Ravasz Mihályért

 

A szentmise után Szent Mónika Imakör lesz a plébánián.

 

           17. 00: Lévárdi Dezsőért, és nagyszülőkért

 

HÉTFŐ (szeptember 29.) - Szent Mihály, Szent Gábor és Szent Rafael

                                          főangyalok ünnepe

 

           7. 00: a hónap elhunytjaiért

 

SZERDA (október 1.) - Lisieaux-i (Kis) Szent Teréz szűz és egyháztanító

                                        emléknapja

 

           7. 00: hálából

 

Az októberi rózsafüzér ájtatosság 17. 30-kor kezdődik, hétfőtől – szombatig. Kivéve most pénteken (október 3-én), – első péntek lévén -, szentmise után szentségimádás lesz.

 

PÉNTEK (október 3.) - első péntek

 

Meglátogatjuk első péntekes betegeinket!

 

         16. 30: szentségimádás (benne elimádkozzuk a Jézus Szíve litániát)

 

         17. 00: + Borsi János lelki üdvéért

 

SZOMBAT (október 4.) - Assisi Szent Ferenc emléknapja

 

Ezen a napon van az országos Nagymarosi Ifjúsági Találkozó, amelyre szeretettel hívjuk a fiatalokat! A program 9. 00-kor kezdődik, további részletek a hirdetőtáblán elhelyezett plakáton találhatók.

 

Szintén ezen a napon 9. 00 – 16. 00-ig van a Rózsafüzért Imádkozók V. Országos Találkozója, Budapesten, a Rózsafüzér Királynéja Templomban. Nagy Károly plébános atya mindenkit szeretettel vár (/30/ 701-9897. További információk a sekrestyében kaphatók!

VASÁRNAP (október 5.) - Évközi 27. vasárnap

 

            8. 30: + Novák Jánosnéért

 

           17. 00: + Bajnógel Józsefért

 

Ebben a szentmisében Beer Miklós püspök atya a bérmálás szentségében részesít 5 felső- és 5 alsógödi felnőtt testvérünket. Szeretettel hívunk mindenkit erre a szentmisére! A bérmálás után mindenkit agapéra hívunk a plébániára, mivel a bérmálás az egész közösség ünnepe. Kérjük, aki tud hozzon pogácsát, süteményt!

 

A Bozóky tér felújítási munkálatai folyamatosan zajlanak. A héten a  sekrestye felőli járdák, hidak és a mozgássérült rámpa korlátja készült el.

Kérjük a testvéreket, hogy a sekrestye felőli hidakat és bejáratot használják. A tér többi része balesetveszélyes, a fehér szalagon kívül tartózkodjanak! Az elmúlt héten 184 500 Ft adomány gyűlt össze. Eddig, összesen 949 500 ezer Ft-ot befizetés történt. Ebből kifizettük már a lakatos munkák előlegét (300 e Ft), és a dísznövényeket két faiskolából (370 e Ft és 351 e Ft). Az idei évben a további munkálatokhoz még 550 500 Ft-ra van szükségünk. További támogatásokat a Bozóky Gyula Alapítványnál vagy a sekrestyében lehet megtenni. Előre is köszönjük!

Minden részlet megtalálható a Bozóky Gyula Alapítvány honlapján!

 

Az októer 4-ei növényültetést – az építkezési munkálatok csúszása miatt – áttettük október 11-re. Tehát, október 11-én (szombaton), 9. 00-tól társadalmi munkára hívjuk a testvéreket. Kérjük minél többek jelentkezését, mert a pályázaton nyert hétszáz növényt kell elültenünk a templom körül, amit ellenőrizni is fog az Ökotárs Alapítvány. Ezért kérjük, hogy mindenki íratkozzon föl a sekrestyében egy un. regisztrációt listára, hogy el tudjuk készíteni a munkabeosztást! Kérjük, hogy hozzanak kapát, ásót, gereblyét, vödröt vagy locsolókannát! A dolgozókat szendvicsekkel és forró teával vendégeljük meg. Kérjük hozzanak pogácsát és süteményt!

 

Hirdetéseink a plébánia honlapján is megtalálhatók!

 

Kedves Látogató!

Szeretettel köszöntjük a felsőgödi plébánia honlapján. Először is köszönjük, hogy megnyitotta a honlapot, érdeklődik felőlünk. Őszintén reméljük, hogy elsősorban nem intézménnyel, szervezettel találkozik, hanem egy közösséggel, és annak az életével. Élő és aktív katolikus közösségünk több kisközösség egységéből formálódik. Róluk-rólunk szól a honlap. Továbbá tájékozódhat plébániánk aktuális eseményeiről, a szentmisék és az irodai fogadóórák rendjéről. Bemutatjuk még templomunk történetét, valamint az archívumban számos korábbi esemény anyaga olvasható.

Plébániánk az alsógödi plébánia testvérközössége, és egyben befogadó közösség, ezért minden érdeklődőt szeretettel látunk! Jó kapcsolatot ápolunk más felekezetekhez tartozó testvéreinkkel is. Közösségünk különösen igyekszik életté váltani a Bibliának ezt az üzenetét: „Ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.” (Mt 18,20) Hisszük, hogy bennünket Jézus Krisztus tesz igazi közösséggé.

Az Ő szeretetével fogadunk mindenkit, aki honlapunkra látogat.

Marton Zsolt
plébános

A felsőgödi Jézus Szíve templom gitáros ének- és zenekarának történte

 

A gitáros ének- és zenekart (továbbiakban ifjúsági énekkart) 1977-ben alapította Varga László és Burger Ferenc. (Ma már mindketten a Váci Egyházmegye papjai.) Céljuk az volt, hogy az akkoriban egyre népszerűbbé váló gitáros egyházi könnyűzenét szerető fiatalokkal megtanítsák ezeket az énekeket. Az ifjúsági énekkar amatőrökből alakult meg, lényegében egy baráti társaság tagjai alkották. Zenei képzettsége csak Varga Lászlónak volt, aki akkorra már okleveles kántori végzettséggel rendelkezett. Burger Ferenc a megalakulást követően kezdett gitározni tanulni. A kezdeti időszak repertoárja a kor hazai és külföldi „sztárjainak” (Sillye Jenő, Dax, Gen Rosso, Duval, Sourire nővérek stb.) akkor szóhasználattal „egyházi sanzonjaiból” állott.

 

Amikor az ifjúsági énekkar kellő mennyiségű dalt tudott elfogadható minőségben előadni, lehetőséget kapott arra, hogy havonta egy alkalommal a vasárnap délelőtt diákmisén szolgáljon. A fogadtatás igen vegyes volt. A hívek egy részét felháborította az újszerű hangzás, a templomba járó fiataloknak viszont tetszett ez a zene. A helyi papok között sem volt egységes a vélemény a gitáros énekekről.

·         a nemrég elhunyt Jurányi Ferenc plébános nem ellenezte ugyan az ifjúsági énekkar működését, de tartva az egyházi hatóság illetve az Állami Egyházügyi Hivatal esetleges szankcióitól a havi egyszeri, diákmisén történő szolgálaton túl egyéb megnyilvánulási lehetőséget nem engedélyezett az ifjúsági énekkar számára.

·         akkoriban kisegítőként működött az egyházközségben az azóta ugyancsak elhunyt Rumi Tamás kármelita atya. Ő viszont felismerte azt, hogy a gitáros zene a fiatalokat közelebb viszi Istenhez, ezért a hozzá forduló idősebb híveket azzal nyugtatta, hogy ne csak azt vegyék észre, hogy az ifjúsági énekkar tagjai milyen zenét játszanak, és hogyan öltözködnek, hanem azt is, hogy szentségekhez is járulnak, tehát nem az Egyház ellenében, hanem azzal egységben tevékenykednek.

 

A gitáros zene megítéléséről az 1970-es években a magyar egyházon belül is nagy viták folytak. Annak ellenére, hogy akkorra már külföldön általában elfogadták ezt az új műfajt, a magyar egyház-zenészek általában lenézték, zeneileg minősíthetetlenül gyengének ítélték a gitáros zenét. Ehhez valószínűleg az is hozzájárult, hogy akkoriban a szerzők (zenei képzettség hiánya miatt) még csak egyszerű dallamokat írtak, olyan akkord kísérettel, amelyet könnyen le lehetett játszani. A gitáros egyházi zene tehát alapvetően akkord-gitározásra épült, egy-egy furulya-, vagy hegedű szólóval színesítve. Az évek során azután ez a műfaj is fejlődött. Ma már vannak nagyzenekarra hangszerelt, hosszabb lélegzetű darabok is, amelyekről az egyház-zenészek is elismerően nyilatkoznak. Nem is beszélve a gitáros énekek szövegéről, amelyet még a legszigorúbb kritikák is szinte kivétel nélkül lélekemelőnek tartottak.

 

Tekintettel arra, hogy az ifjúsági énekkarnak Felsőgödön a vasárnapi szentmise szolgálaton kívül nem volt egyéb lehetősége arra, hogy az egyre gyarapodó repertoárját a híveknek bemutassa, elsősorban ismerősök segítségével a környező falvakban, városokban kezdett vendégszerepelni. A meghívások eleinte egy-egy szentmisei szolgálatra szóltak, később, amikor az ifjúsági énekkar megtanult néhány hosszabb lélegzetű Sillye Jenő-művet (Keresztút, Mária Oratórium stb.) a szentmise után koncertet is adott.

 

Az ifjúsági énekkar működésében igen jelentős állomás volt, amikor Szecsődi Péter plébános az 1980-as évek vége felé lehetővé tette, hogy a vasárnap esti szentmiséken mindig gitáros zene szóljon. Ez az ifjúsági énekkart arra ösztönözte, hogy a repertoárját gyors ütemben bővítse, és valamennyi éneket elfogadható minőségben adja elő. Az énekkarnak meg kellett szoknia azt, hogy hétről hétre szolgálnia kell. A heti rendszeres szolgálat az énekkar tagjaitól több összeszedettséget igényelt, sőt a magánéletüket is úgy kellett alakítaniuk, hogy lehetőleg a pénteki próbára és a vasárnap esti szentmise idejére szabaddá tudják tenni magukat. Ekkor alakult ki az a rendszer, hogy az ifjúsági énekkar péntek esténként két órát próbált a plébánia hittantermében, és a vasárnap esti szentmise előtt még fél órán keresztül átismételték az aznapi énekeiket. Ez a rendszer azóta is így működik.

Az ifjúsági énekkar 30 éves fennállása során kb. 70 énekes és zenész vett részt a munkában. Voltak időszakok, amikor a zenészek köre olyan jelentős volt, hogy az énekeket szintetizátorral kísérték, két fuvolás játszotta a szólókat, és a ritmus gitárosok mellett szóló- és basszusgitárosok is közreműködtek. Ezek az időszakok azonban (sajnos) igen rövid ideig tartottak. Az általános felállás az volt, hogy 10-12 énekest 2-3 gitáros kísért, némi fúvós és billentyűs segítséggel.

 

Az ifjúsági énekkar taglétszámának alakulását alapvetően meghatározta az a tény, hogy a kezdeti időszakban zömmel középiskolás korúak vettek részt a munkában. Ezek a tagok a középiskola elvégzése után vagy tovább tanultak, vagy dolgozni mentek. Ha nem költöztek el más településre, akkor még ezekben az években is részt vettek az énekkar munkájában. Hamarosan azonban a tagok megnősültek, férjhez mentek, és a családalapítást követően már nem maradt idejük az énekkarra.

Az elmúlt 30 év során mintegy 8-10 alkalommal kellett szinte teljesen újjászervezni az ifjúsági énekkart. Hála Istennek, mindig jöttek új tagok, akik tovább folytatták az éneklést illetve a zenélést. Ameddig Szecsődi Péter atya volt a plébános, az ő hatásos propagandája nyomán az általános iskola 7-8. osztályos tanulóiból minden évben kiegészült az ifjúsági énekkar. Később ez az utánpótlási forrás elapadt, inkább a tagok ismerősei- vagy az újonnan Felsőgödre költözött fiatalokból sikerült pótolni az elmaradó tagokat. Az ifjúsági énekkar több évtizedes fennállása alatt arra is volt példa, hogy hajdani énekkari tagok, akik családot alapítottak, és ezért kimaradtak az énekkarból, gyermekeik felcseperedését követően ismét visszatértek az énekléshez, sőt a gyereküket is magukkal hozták.

 

Az ifjúsági énekkar tagjai közül

·         Varga László, Burger Ferenc és Csiba Tibor a papi hivatást választotta

·         Varga László a papi hivatása mellett a magyar egyházzene egyik vezetőjévé vált

·         Tóth Andrea szerzetesi fogadalom tételét fiatalon bekövetkezett halála akadályozta meg.

·         rövid ideig az ifjúsági énekkar tagja volt Heim Mercédesz, aki később énekesnőként komolyzenei karriert futott be.

 

Az ifjúsági énekkar mai tagjai közül szinte mindenki családot alapított, többen ma már csak lélekben fiatalok, ezért az énekkar napjainkban „gitáros ének- és zenekar”-nak nevezi magát. A mai tagokra is jellemző, hogy zömében amatőrök, zenei képzettsége csak néhány tagnak van. Ennek ellenére hétről hétre sikerül (remélhetőleg a hívek számára is elfogadható színvonalon) ellátni a vasárnap esti szentmisén való szolgálatot.

A repertoár ma már közel 500 énekből áll. Ezek közül egy év alatt vasárnap esténként kb. 350 éneket tud a gitáros ének és zenekar előadni. Ezen túlmenően a korábbi években Húsvétkor és Karácsonykor zenés áhítatot tartott a templomban. A vendégszereplések és a nagy ünnepek előtti zenés áhitatok ma már ritkábbak, hiszen az tagok tanulnak, dolgoznak, vagy egyéb családi elfoglaltságaik vannak. Időhiány miatt igen nehéz egy-egy előadásra a tagokat összehozni.

Az énekkar néhány évvel ezelőtt a Péceli Húr Fesztiválon lépett fel az egyetlen hosszabb lélegzetű saját művével, az Oscar Wild meséje nyomán készült „Önző Óriás”-sal. Ennek a darabnak a zenéjét Burger Péter szerezte, a dalszövegeket két korábbi énekkari tag: Buczkó Tímea és Makrai Józsefné írták. Az Önző Óriás-ból az énekkar saját kiadásában CD készült.

 

A gitáros ének-és zenekar jelenlegi repertoárja rendkívül sokszínű. A hazai stílus irányzatok közül Sillye Jenő, Borka Zsolt, a Gável testvérek, Dax szerzeményei mellett a különféle (többnyire külföldi alapítású) lelkiségi irányzatok (karizmatikus, Tűz evangelizáció, Fokolare, taizéi közösség) dalait is gyakran éneklik.

Tevékenységük alapvetően szolgálat, ritkábban koncert jellegű fellépésekre is sor kerül. Ilyen volt pl. az ének és zenekar fennállásának 20. évfordulóján (1997-ben) rendezett jubileum hangverseny, amelyre valamennyi, működésük alatt Felsőgödön szolgált lelkipásztort meghívták, vagy az 5 évvel későbbi nagyszabású koncert, amelyen az énekkar által énekelt különféle stílus irányzatokból hallhatott válogatást a szép számú közönség.

 

Az utóbbi néhány évben a gitáros ének - és zenekar kihívások elé került. Ennek okai a következők:

·         a tagok nagy része családot alapított, gyermekeik születtek, kevesebb idejük maradt a közös zenélésre

·         a Szecsődi Péter atya idejében jól működő tag-utánpótlási rendszer az atya távozásával megszűnt, egy-egy fővel gyarapodott csak a létszám. Ugyanakkor (különböző okok miatt) sokan távoztak az ének-és zenekarból, úgyhogy a létszám fogyni kezdett. Nem segített a nyilvános templomi tag-toborzás sem. Annak ellenére, hogy pl. néhány hónappal ezelőtt több héten át azt esti szentmisék végén más- és más énekkari tag számolt be személyes tapasztalatairól, és buzdította a híveket az énekkarhoz történő csatlakozásra, egyetlen érdeklődő sem jelentkezett.

·         megalakult Felsőgödön az ifjúsági gitáros ének- és zenekar. Ez rendkívül örvendetes, mert így biztosítva van a gitáros zene területén az utánpótlás. Tudomásul kell azonban venni azt, hogy az ifjúsági gitáros csapat tulajdonképpen a „felnőtt” énekkar utánpótlását olvasztotta magába.

·         napjainkban a gitáros éneklés és zenélés már nem olyan népszerű, mint 30 évvel ezelőtt volt, amikor szinte ez volt az egyetlen kulturált szórakozási lehetőség a katolikus egyházban

·         hétvégeken egyházi vonalon is sokféle zenei programlehetőség kínálkozik (ideértve az egyre profibbá váló gitáros egyházi zenekarok koncertjeinek örvendetes gyarapodását), ezek is elvonják az érdeklődőket a felsőgödi gitáros ének és zenekartól

 

 

 

 

 
Majdnem 4 évtizeden keresztül Tanczik László vezetésével működött a gitáros énekkar Felsőgödön, 3 vasárnap este énekeltünk az esti Szentmisén. A 2020-as év sok változást hozott mindenki életében, így az énekkar életében is. Laci visszavonult és átengedte a helyet a következő nemzedéknek. Az énekkar tagjai szeretnék tovább vinni és tovább adni mind azt a sok ének tudást amit Lacitól tanultak és tovább dicsőíteni.
Az énekkar vezetését Viola Albert vállalta el, és minden hónap negyedik vasárnapján az esti Szentmisén szolgálunk. Kapcsolattartó Vargáné Marika aki 12 éve csatlakozott az énekkarhoz. 
A jó Isten segítségével, tovább tudjuk folytatni a megkezdett munkát. Mise előtti héten szerda este 18 órától próbálunk a felsőgödi plébánián, továbbá a közvetlen a mise előtt 16:30 órától a templomban.
 
 

Kedves Látogató!

Szeretettel köszöntjük a felsőgödi plébánia honlapján. Először is köszönjük, hogy megnyitotta a honlapot, érdeklődik felőlünk. Őszintén reméljük, hogy elsősorban nem intézménnyel, szervezettel találkozik, hanem egy közösséggel, és annak az életével. Élő és aktív katolikus közösségünk több kisközösség egységéből formálódik. Róluk-rólunk szól a honlap. Továbbá tájékozódhat plébániánk aktuális eseményeiről, a szentmisék és az irodai fogadóórák rendjéről. Bemutatjuk még templomunk történetét, valamint az archívumban számos korábbi esemény anyaga olvasható.

Plébániánk az alsógödi plébánia testvérközössége, és egyben befogadó közösség, ezért minden érdeklődőt szeretettel látunk! Jó kapcsolatot ápolunk más felekezetekhez tartozó testvéreinkkel is. Közösségünk különösen igyekszik életté váltani a Bibliának ezt az üzenetét: „Ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.” (Mt 18,20) Hisszük, hogy bennünket Jézus Krisztus tesz igazi közösséggé.

Az Ő szeretetével fogadunk mindenkit, aki honlapunkra látogat.


plébános

Miserend: vasárnap 8:30 és 18:00, szerda 18:00, péntek 18:00

Plébániánk Göd város Vác felé eső oldalán, - a kissé falusi-kertvárosi hangulatot árasztó - felsőgödi részében található. A plébánia és a templom gyalogosan a vasúti megállótól 5 percre, az autóbusztól 15 percre, keleti irányban, a Bozóky téren található. Autóval a 2-es és az M2-es utak között, minkét irányból jól megközelíthető.

Térképen:

terkep

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atyánk, Istenünk, a világ teremtője! Mindenható és irgalmas Isten vagy. Irántunk való szeretetből elküldted Fiadat, aki a mi üdvösségünkért megtestesült. Nézz gyermekeidre, akik a világ különböző régióiban nehéz, kihívásokkal teli időket élnek meg. Hozzád fordulunk, erőt, vigasztalást és megváltást keresünk. Szabadíts meg minket a betegségtől és a félelemtől, gyógyítsd meg a betegeinket, nyújts vigaszt családjaiknak, adj bölcsességet a kormányok felelőseinek, energiát és erőt az orvosoknak, a nővéreknek, önkénteseknek, az elhunytaknak pedig örök életet. Ne hagyj magunkra a megpróbáltatás idején, ments meg minket a gonosztól. Hozzád imádkozunk, aki élsz és uralkodsz a Fiúval és Szentlélekkel. Ámen.

Mária, betegek és a remény édesanyja, imádkozz érettünk! Ámen.

 

 

A felsőgödi templomnak – megépülése óta – többször is volt már kórusa, az utolsó az 1970-es években. A jelenlegi vegyeskar csírái 1996 adventjén jelentek meg, amikor tizenegynéhányan alkalmilag összeálltunk, s Gaudete-vasárnap megszólaltattuk Kodály Adventi énekét. Mivel kisgyerekesek is voltak köztünk, akadt, aki karján a gyermekével énekelt.

De rövidesen kiderült, hogy az Úristen hívása nem egy alkalomra szól, s 1997 őszén megkezdődtek a rendszeres próbák. Szinte magától értetődő volt, hogy Váraljai Rékát kérjük meg a kórus vezetésére, aki ekkor utolsó éves karvezetés szakos volt az egri főiskolán, de a hétvégeket itthon töltötte. Testvéreivel kezdetben ők adták a kórus gerincét. Kórusunk 1997 adventjének 4. vasárnapján mutatkozott be a reggeli szentmisén, s kezdetben elsősorban az egyházi év nagy ünnepein szolgáltunk, majd ahogy a repertoárunk gyarapodott, 2004-től a megszólalások havi rendszerességűvé váltak. Jelenleg is – hacsak súlyos akadály közbe nem jön – minden hónap utolsó vasárnapján éneklünk, a próbáinkat pedig kedd este nyolctól fél tízig tartjuk a plébánián. Repertoárunkon néhány mise, gregorián tételek és a reneszánsztól napjainkig terjedő motetták szerepelnek, különösen szívesen éneklünk az utóbbi évtizedekben keletkezett nívós egyházzenét.

Fokozatosan egyre nagyobb szerepet vállaltunk a Nagyhét liturgiájában, 2010-től már virágvasárnap és a szent három nap valamennyi szertartásában közreműködünk.

Természetesen énekeltünk templomunk alkalmi ünnepségein is (a fölszentelés 75. évfordulóján, a 2000. évi misszión, Csiba Tibor atya primíciáján, a Mária-kápolna fölszentelésekor, Ország Tibor atya ezüstmiséjén, elsőáldozásokon, bérmálásokon, keresztelőkön, stb.). Alkalmanként Felsőgödön kívül is látunk el szolgálatot, s kezdettől rendszeres résztvevője lettünk a Munkás Dalkör által szervezett karácsonyi koncerteknek, valamint más környékbeli hangversenyeknek és jótékonysági rendezvényeknek.

1999-ben emlékezetesen szép kórustábort tartottunk Sopronbánfalván, az egykori pálos, majd kármelita kolostorban. 2003-tól a kórustáborok rendszeressé váltak, minden nyár végén egy arra alkalmas plébánián (eddig Nagybörzsöny, Terény, Nógrád, Aszófő, Tiszaföldvár, Szigetmonostor, Pilismarót) töltünk néhány napot. A legutóbbi időkig ilyenkor magunkkal vittük a családjainkat is, s a próbákon túl együtt játszottunk, főztünk, beszélgettünk, kirándultunk. A gyerekek azonban időközben felnőttek, ma már más utakat járnak. A tábort általában szolgálattal zárjuk a fogadó templomban.

2004-ben Váraljai Réka elkerült Gödről, Tóth-Cseri Marica vette át a helyét, aki Dunakesziről járt át a kórus irányítására.

2006-ban nagyböjt egyik péntekén énekeltünk először zenés keresztutat, ami aztán hagyománnyá vált, s számos környékbeli és budapesti templomban is megfordultunk vele.

2007-ben a Szent Imre-millenniummal egyidőben ünnepeltük kórusunk fennállásának 10. évfordulóját, s ebből az alkalomból ünnepélyes keretek között védőszentünkké választottuk Szent Imrét és fölvettük a nevét.

2011 karácsonyán az együttes vezetését Váraljai Nóra vette át. Az ő irányításával 2013 májusában kategóriánkban II. helyezést értünk el a Mária Rádió 1. országos kórusversenyén.

2016 nyarán Nóri költözése miatt ismét új karnagyról kellett gondoskodni. Simon Gáspár júniusi elsőmiséjén zenéltünk először együtt Slezsák Jánossal, az alsógödi templom kántorával, aki elfogadta felkérésünket a tartósabb együttműködésre is.

2017 novemberében ünnepi hangversenyen, két vendégkórus (gödi Gaude Kórus és pannonhalmi Szent Márton Kamarakórus) részvételével adtunk hálát a kórus eddigi 20 évéért.
 
2019-ben karvezetői tevékenysége megtartása mellett János lett a templom kántora-orgonistája is, ami még gördülékenyebbé tette a kórus beágyazottságát a liturgikus szolgálatba, egyúttal a repertoár jelentős bővülését jelentette számos orgonakísérettel rendelkező kórusmű megtanulása révén.
 
2020 tavaszán a járványhelyzet a kórus működésére is negatív hatással volt: hosszú ideig nem csak a szentmisék zajlottak "zárt ajtók mögött", hanem a plébániai közösségek összejövetelei - így a próbák - is szüneteltek. A bizonytalan helyzet és az egészségügyi kockázatok miatt kóruspróbákat egészen a következő év nyaráig nem tartottunk. Szolgálatunk a nyilvános miséken a korábban rendszeresített, vasárnaponkénti antifóna- és zsoltár-előéneklésre korlátozódott, mindig néhány fő részvételével.
 
2021 tavaszán a kórus regisztrált az év őszére halasztott Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus összkarába. A pandémia miatt a felkészülést több, kisebb létszámú próbával, valamint intenzív egyéni felkészüléssel tudtuk megoldani. Istennek hála, hogy megvalósulhatott a Kongresszus, melynek Ferenc pápa által celebrált zárómiséjén tagjaink is ott álltak az egész Kárpát-Medencéből szerveződött több, mint 2000 fős énekkarban.
 
A kórus keddenként 20:00-kor tartja a próbáit a felsőgödi plébánián.
 
 Statio Orbishoz
. Minden jog fenntartva | JOGI NYILATKOZAT