FELSŐGÖDI HIRDETÉS 2015. január 18-25.

HIRDETÉS 2015. január 18-25.  -  Évközi 2. vasárnap

Mától kezdődik az országos Ökumenikus Imanyolcad a Krisztus-hívők egységéért. Részletes program a hirdetőtáblán. Imádkozzunk az egységért!

VASÁRNAP (január 18.)

8. 30:        a Fadrás és a Mészáros család + tagjaiért

17. 00:      + Burda György és fia lelki üdvéért

HÉTFŐ (január 19.)

7. 00:        + Arankáért és élő családtagokért

SZERDA (január 21.) - Szent Ágnes szűz és vértanú emléknapja

7. 00:        + Ágnes testvérünk lelki üdvéért és élő családtagokért

18. 00:      ökumenikus áhítat az felsőgödi katolikus templomban

Prédikál: Chikán Katalin evangélikus lelkész, parókus

Az áhítat után agapét rendezünk a plébánián. Kérjük a testvéreket: hozzanak pogácsát, süteményt! Imádkozzunk a református és evangélikus testvéreinkkel való közös ünneplés és szolgálat gyümölcseiért!

CSÜTÖRTÖK (január 22.)

18. 00:      ökumenikus áhítat az felsőgödi református templomban

Prédikál: Marton Zsolt római katolikus lelkész, esperes- plébános

PÉNTEK (január 23.)

17. 00:

SZOMBAT (január 24.) - Szalézi Szent Ferenc püspök és egyháztanító emléknapja

9. 00 – 12. 00-ig, Felsőgödi Római Katolikus Plébánián a Magyar Vöröskereszt véradást tart.

A véradáshoz személyi igazolvány, TAJ és lakcímkártya szükséges.

A véradó, véradás előtt étkezzen és igyon sok (egy-másfél liter) folyadékot.

Véradó lehet minden 18 év feletti és 65 év alatti (első véradás esetén 60 év alatti), 50 kg testsúlyt meghaladó, egészséges ember.

Kérjük, aki teheti, adjon vért, és hívjon másokat is! Aki vért ad, életet ment!

VASÁRNAP (január 25.) - évközi 3. vasárnap

8. 30:        + Novák János édesapáért

17. 00:      hálából

Szeretnél közelebb kerülni Istenhez? Jó lenne, ha gyakrabban észrevennéd életedben Isten személyes jelenlétét?

Élet a Lélekben címmel - kilenc hétig tartó -, hitünket elmélyíteni szándékozó imaiskolát (un. Szentlélek Szemináriumot) indítunk február 23-tól, a felsőgödi plébánia közösségi termében. A Szentlélek Szeminárium első alkalma február 23-án (hétfőn), 18. 00-tól lesz, a felsőgödi plébánia Rumi Tamás Közösségi Termében. Az összejövetelek mindig hétfőn lesznek (18. 00 – 20. 15-ig). Vezeti: Kármán János tápiószelei plébános atya. Szeretettel várunk mindenkit életállapottól, kortól függetlenül!

A Búzaszem Iskola bemutatkozó nyílt napot, „Hívogató”-t tart főként azok részére, akik gyermekeiket ide szeretnék beíratni. A „Hívogató” alakalmai: január 24. (szombat), február 7. (szombat) és 21. (szombat): 9. 00.

Februártól olasz-latin kultúrklubot indítunk az alsógödi plébánián. Célja: ismerkedés az olasz (és latin) nyelvvel és kultúrával. Vezeti: Arnaldo Paduano nyelvész, a budapesti Olasz Intézet tanára. Részvételi díj nincs. Minden érdeklődőt szeretettel várunk! Érdeklődni a sekrestyében vagy a plébánián lehet!

Február 14-én (szombaton), 20. 00-tól közös (alsó- és felsőgödi) egyházközségi farsangi bált rendezünk ezúttal a felsőgödi plébánia új közösségi termében. Belépődíj nincs. Kérjük, hogy a hölgyek hozzanak egy tál sós vagy édes süteményt; a férfiak pedig 1 üveg italt (lehet üdítő is)! A farsangi bál az egyházközségek és barátaink részére szóló, zártkörű rendezvény. Minden kedves testvérünket szeretettel várjuk!

A hirdetések a péntekig beérkezett információkat tartalmazzák.

Feliratkozás a plébániai levelezőlistára: https://lists.ppke.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/fg-rk