HIRDETÉS 2024. május 5 – 12. Húsvét 6. vasárnapja

SZENT ISTVÁN PLÉBÁNIA – ALSÓGÖD

JÉZUS SZÍVE PLÉBÁNIA - FELSŐGÖD

HIRDETÉS 2024. május 5 – 12.

Húsvét 6. vasárnapja

VASÁRNAP ( május 5. )

8. 30: + Galambos Gábor lelki üdvéért

10. 30: + Konczos Ilona édesanyáért

18. 00: + Marosvári és Molnár szülők lelki üdvéért, valamint hálából 53.házassági évfordulóra

KEDD ( május 7. ) Szentmise Alsógödön a templomban

18. 00: Gyógyulásért

SZERDA ( május 8. ) Szentmise a felsőgödi plébánián

18. 00: + János, Borbála és Gábor lelki üdvéért

CSÜTÖRTÖK ( május 9. ) Szentmise Alsógödön a templomban

18. 00: + Halmosi István lelki üdvéért

PÉNTEK ( május 10. ) Szentmise a felsőgödi plébánián

18. 00: Élő Editért

SZOMBAT (május 11. ) Szentmise Alsógödön a templomban

18. 00 (Elő-esti szentmise): Rokonokért

VASÁRNAP ( május 12. ) Szentmise Alsógödön a templomban

8. 30: Nuszpl család élő és + tagjaiért

10. 30: Zachár és Örményi család élő és + tagjaiért

18. 00: Élő és + hívekért

- Kedden a szentmise után szentségimádást tartunk templomunkban, alatta gyóntatás.

- A júliusi erdélyi buszos egyházközségi zarándoklat jelentkezési határideje május 19-e, jelentkezni a sekrestyében lehet 70 ezer forint / fő előleg befizetésével.

Részletes tájékoztató a sekrestyében kérhető.

- Május hónapban az esti szentmisék után Loretói-litániát imádkozunk a Szűzanya tiszteletére.

- A lelki adoptálók 3. találkozója május 5-én lesz, 9.50-től a felsőgödi plébánián.

- Május 11-én szombaton az esti szentmise és litánia után kb. 19 órától Örömutat járunk.

Indulás az alsógödi templom elől. Az útvonal egy rövid séta, így idősebb vagy kisgyermekes testvéreinket is bátorítjuk a részvételre!

- Május 18- án szombaton este 9- től éjfélig zenés virrasztást tartunk a felsőgödi plébánián az Oltáriszentségben jelen lévő Jézus előtt!Várjuk, hívjuk együtt a Szentlelket Pünkösd vigíliáján! Tapasztaljuk meg Isten Vígasztalását, Gyógyítását, Örömét együtt!

- Pünkösdi Ifjúsági dicsőítő szentségimádást szervez az Észak-Dunamenti Nagyboldogassszony közösség, pünkösd előestéjén május 18-án szombaton 18 – 21 óráig Vácon a Fehérek templomában. A szentségimádás alatt gyónási lehetőség is lesz, részletek a plakáton, várnak mindenkit szeretettel!

- Örömmel tudatjuk a kedves testvérekkel, hogy június 5-19 között a Meg nem született gyermek szobra és az Élet Szent című Szent Janka életéről szóló vándor kiállítás érkezik majd Gödre. A kiállítás az egyházmegye több helyszínén is látogatható lesz, a helyszínek és időpontok a hirdetőtáblán megtekinthetők. A részleteket később hirdetjük.

- A napközis nyelvi tábor július 15 - e és 26-a között lesz majd 2 hétig, az alsó és a felsőgödi plébániákon. A részleteket később hirdetjük.

- Szeretettel ajánljuk iskolás fiúk és édesapáik számára az Ipoly melletti fiútábort június 25. kedd – július 2. keddig. A táborban a fiúk egy hétig az Ipoly folyó partján, Ipolydamásdon táboroznak, minden napnak van egy programja, pl. horgászat, lelki nap, akadályverseny, kirándulás, és közös nap a SZIL tábor lányaival.  Érdeklődni és jelentkezni a honlapon és a levelezőlistán kiküldött kérdőívvel lehet (, vagy keressék Burger Balázst bizalommal a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen.)

- Szeretettel köszöntjük mindazokat, akik a jövő héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat! Minden imát és adományt köszönünk szépen! Isten fizesse meg!

A templomunk jubileumának előkészületi évében imádkozzuk együtt  jubileumi előkészületi imádságunkat.