HIRDETÉS 2024. április 28. – május 5. Húsvét 5. vasárnapja

SZENT ISTVÁN PLÉBÁNIA – ALSÓGÖD

JÉZUS SZÍVE PLÉBÁNIA - FELSŐGÖD

HIRDETÉS 2024. április 28. – május 5.

Húsvét 5. vasárnapja

VASÁRNAP ( április 28. )

8. 30: Élő és + hívekért

10. 30: Kovács Győző halálának évfordulójára

18. 00: + Mészáros János és szülei lelki üdvéért

KEDD ( április 30. ) Szentmise Alsógödön a templomban

18. 00: Szentmise

SZERDA ( május 1. ) Szentmise a felsőgödi plébánián

18. 00: + Édesapáért

CSÜTÖRTÖK ( május 2. ) Szentmise Alsógödön a templomban

18. 00: + Irma testvér lelki üdvéért és családjáért

PÉNTEK ( május 3. ) Szentmise a felsőgödi plébánián

18. 00: Berki és Kovács család elhunytjaiért

SZOMBAT (május 4. ) Szentmise Alsógödön a templomban

18. 00 (Elő-esti szentmise): Hívekért

VASÁRNAP ( május 5. ) Szentmise Alsógödön a templomban

8. 30: + Galambos Gábor lelki üdvéért

10. 30: + Konczos Ilona édesanyáért

18. 00: + Marosvári és Molnár szülők lelki üdvéért, valamint hálából 53.házassági évfordulóra

- Kedden a szentmise után szentségimádást tartunk templomunkban, alatta gyóntatás.

- Július 8 – 12 - ig buszos zarándoklatot szervezünk Erdélybe, Torockó, Tordai-hasadék, Tordai sóbánya, Máriaradna-i Bazilika, Nagyvárad útvonalon.

A zarándoklat 155 000 ft-ba kerül, szállással, félpanzióval, belépőkkel. Jelentkezési határidő május 19-e, jelentkezni a sekrestyében lehet 70 ezer forint / fő előleg befizetésével. Részletes tájékoztató szintén a sekrestyében kérhető.

- Az Élő Kenyér misekalauz megérkezett, átvehető a sekrestyében.

- Az Észak-Dunamenti Nagyboldogasszony Közösség tavaszi találkozója május 4-én szombaton lesz az alsógödi plébánián 9 órától. A téma: "Az imádság helye életünkben." Részletek a mente.hu oldalon, és a közösség facebook oldalán olvashatók, szeretettel várják a fiatalokat 13 éves kortól! Kérjük a kedves testvéreket, hogy aki teheti és szívesen sütne hozzon édes vagy sós süteményt a találkozóra érkező fiatalok megvendégeléséhez. Előre is köszönjük!!

- Május hónapban az esti szentmisék után Loretói-litániát imádkozunk a Szűzanya tiszteletére.

- Május 4-én szombaton az ifjúsági program miatt elmarad a szentségimádás.

- Május 4-én szombaton elsőszombati rózsafüzért imádkozunk templomunkban a szentmise előtt fél órával, hívjuk a kedves testvéreket a közös imára, engesztelésre hazánkért, egyházközségünkért, családjainkért.

- A lelki adoptálók 3. találkozója május 5-én lesz, 9.50-től a felsőgödi plébánián.

- Június 5 - 19 között a Meg nem született gyermek szobra és az Élet Szent című Szent Janka életéről szóló vándor-kiállítás érkezik majd Gödre. A kiállítás az egyházmegye több helyszínén is látogatható lesz, a helyszínek és időpontok a hirdetőtáblán megtekinthetők. A részleteket később hirdetjük.

- A napközis nyelvi tábor július 15 - e és 26- a között lesz majd 2 hétig, az alsó és a felsőgödi plébániákon. A részleteket később hirdetjük.

Szeretettel ajánljuk iskolás fiúk és édesapáik számára az Ipoly melletti fiútábort. A táborban a fiúk egy hétig az Ipoly folyó partján, Ipolydamásdon (Szobtól 5 percre) táboroznak, minden napnak van egy programja, pl. horgászat, lelki nap, akadályverseny, kirándulás, és közös nap a SZIL tábor lányaival. A tábor időpontja: 2024. június 25. kedd – július 2. keddig. Érdeklődni és jelentkezni a honlapon és a levelezőlistán kiküldött kérdőívvel lehet, (vagy keressétek Burger Balázst bizalommal a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen.)

- Szeretettel köszöntjük mindazokat, akik a jövő héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat! Minden imát és adományt köszönünk szépen! Isten fizesse meg!

A templomunk jubileumának előkészületi évében imádkozzuk együtt  jubileumi előkészületi imádságunkat.