Bérmálás 2014

Kategória: Plébánia

Tömött templomban, ünnepi légkörben gyűltünk össze (2014 október 5-én) a 17 órai szentmisében, melynek keretében Beer Miklós püspök atya tíz (alsó ill. felsőgödi) testvért részesített a bérmálás szentségében. Plébánosunk, Marton Zsolt atya egyenként bemutatta a bérmálkozókat az egyházközségnek és a Püspök atyának, beszámolva felkészülésükről, és az azt megkoronázó lelkigyakorlatukról.

„Keresztény vagy!” (...) „AKKOR MIÉRT NEM VAGY KERESZTÉNY”- hangzott a személyes példákban bővelkedő szentbeszédben, melyben a Püspök atya erősen buzdított minket királyi papságunk küldetésének munkálására.

Nem csalódtunk a Püspök atya közvetlen, közösségteremtő lelkületében a szentség kiszolgáltatása alatt sem: minden bérmálkozóhoz volt néhány gondolata az adott bérmaszenttel kapcsolatban.

Majd a Szentmisét követően tovább ünnepeltünk a közösségi házban, hisz tíz – immár hitben is nagykorú – testvérrel gazdagodtunk.

(Szmeskó Gábor)