2023. december 17.-24. ADVENT 3. VASÁRNAPJA

ADVENT 3.  VASÁRNAPJA

VASÁRNAP (dec. 17.)

8.30: Lelkigyakorlatos szentmise / 8 órától gyóntatás

Galambos család élő és † szeretteiért

17.40: Adventi gyertyagyújtás a Bozóky téren

18.00: Lelkigyakorlatos szentmise

Kürtössy Endre lelki üdvéért

KEDD (dec. 19.)

6.00: Roráte igeliturgia

SZERDA (dec. 20.)

6.00: Nagy Imréért és Máriáért, valamint Zemlényi Zoltánért, Líviáért és családjaikért

18.00: Bibliaóra

CSÜTÖRTÖK (dec. 21.)

6.00: Roráte igeliturgia

PÉNTEK (dec. 22.)

6.00: Roráte szentmise Hálából

VASÁRNAP (december 24.)-ADVENT 4. VASÁRNAPJA

16.30: Pásztorjáték

22.00: Éjféli mise/ Tanczik és Ruzicska család élő és † tagjaiért

Szentmise után rózsafüzér imádkozás.

·       Köszönjük szépen mindazok munkáját, akik múlt héten a betlehem készítésében, illetve tegnap a fenyőfa állításban és a takarításban segítettek. Isten fizesse meg szolgálatukat!

·       Ma az esti szentmise után 19 órától a Hortus M. Singers adventi koncertje lesz, szeretettel hívjuk a Testvéreket.

·       Dec. 19-én kedden este 18 órától a Németh László Ált.Iskola karácsonyi hangversenye lesz itt a templomban.

·     Dec. 20-án szerdán este 18 órától ünnepre hangoló adventi imaórát tervezünk a Szent Imre kórus részvételével. Közben gyóntatás lesz, az utolsó lehetőség karácsony előtt.

·       Dec. 23-án szombaton a szentségimádás 14 órától 20 óráig lesz!

·   Megérkeztek a jövő évi naptárak, a sekrestyében átvehetők. Valamint megrendelhető két könyv is: Guba bárány kalandjai c. mesekönyv, és Haramza Kristóf: Tanúságtevők c. könyve.

·       Dec. 24-én a reggeli szentmisén a koszorú gyertyáit a betlehemi Születés Templomból hozott lánggal gyújtjuk meg. Ha valaki szeretné, hogy ez a fény ragyogjon a karácsonyfáján, hozzon magával mécsest, gyertyát és vigyen haza.

·     Karácsony mindkét napján (dec. 25-én és 26-án) itt templomunkban 8.30-kor, Alsógödön pedig 10.30-kor lesznek szentmisék, esti szentmise nem lesz!

·       Dec. 31-én 23.30-kor vezetett szentségimádást tartunk. Szeretettel várjuk mindazokat, Alsó- és Felsőgödről egyaránt, akik a szentségi Jézus előtt szeretnének átlépni az új esztendőbe.

·      Szeretettel köszöntjük mindazokat, akik a héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat, vagy házassági évfordulójukat! Minden imát és támogatást köszönünk szépen! Isten fizesse meg!

A templomunk jubileumának előkészületi évében imádkozzuk együtt  jubileumi előkészületi imádságunkat.