2023. augusztus 27.- szeptember 3. ÉVKÖZI 21. VASÁRNAP

2023. augusztus 27.- szeptember 3.

VASÁRNAP (aug. 27.)

8.30: Szente Attila férjért, édesapáért, nagypapáért, testvérért, valamint a

Schofhauser család † tagjaiért

18.00: † Korsoveczky Lajos és Lajosné, valamint † Oláh Sándor és Sándorné lelki üdvéért

SZERDA (aug. 30.)

18.00: † Mária lelki üdvéért

CSÜTÖRTÖK (aug. 31.)

PÉNTEK (szept. 1.)

18.00: Hálából házassági évforduló alkalmából

VASÁRNAP (szeptember 3.)-Évközi 22. vasárnap

18.00: Hálából házassági évforduló alkalmából, és egy ifjú házaspárért

·       A Szent Mónika imakör a ma reggeli szentmise után tartja következő találkozóját a plébánián.

·  Ma este 18 órától az alsógödi Szent István-templomban a Börzsöny Barokk Napok és a Gödi Barokk Napok hagyományos záróhangversenyén Lachegyi Imre és a Sebastian Consort lép föl egy szegedi kórussal együtt. Szeretettel várják a zenekedvelő testvéreket!

·       Az idén ünnepeljük 25 éves jubileumát annak, hogy a szalvatoriánusok megérkeztek Magyarországra és Sződligeten telepedtek le. Ebből az alkalomból ünnepi szentmisét tartunk szept. 2-án szombaton 18 órakor az alsógödi templomban, melyben hálát adunk a kapott kegyelmekért, a magyarországi szalvatoriánus rend 25 éves szolgálatáért. A szentmisét Marton Zsolt váci püspök, valamint a rend általános elöljáró helyettese és lengyel tartományfőnöke mutatja be. A szentmise után agapé lesz a plébánia kertben. Mindenkit szeretettel várunk!

·       Szept. 1-én az 1. csoportot kérjük a takarításra, köszönjük munkájukat!

·       A tanévkezdés alkalmából a jövő vasárnapi szentmiséken (szept. 3-án) a diákok és tanszerek megáldására kerül sor, szeretettel várjuk a diákokat, tanárokat a szentmisékre! Kérjük a diákokat, hogy a magukkal hozott iskolatáskákat a szentmisét megelőzően az oltár előtt helyezzék el.

·       A lelki adoptálók 8. találkozója szept. 3-án lesz a plébánián, a reggeli szentmise után, 9.45-től.

·     Marton Zsolt megyéspüspök atya szept. 9-én délelőtt 11 órakor Vácott, a Barátok templomában tartja ezüstmiséjét. Erre az ünnepélyes alkalomra szeretettel hívja a gödi híveket is!

·     Már most hirdetjük, hogy idén templomunk is csatlakozik  a szept. 16. és 24. között megrendezésre kerülő Ars Sacra kulturális programsorozathoz. Többek között lesz kiállítás, toronylátogatás, orgonabemutató, régizene és kórus koncertek. Részleteket később fogunk hirdetni, valamint az Ars Sacra Fesztivál honlapján (https://ars-sacra.hu/) olvashatók.

·     Szeretettel köszöntjük mindazokat, akik a héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat, vagy házassági évfordulójukat! Minden imát és támogatást köszönünk szépen! Isten fizesse meg!