FELSŐGÖDI HIRDETÉS 2014. augusztus 3 - 10.

JÉZUS SZÍVE PLÉBÁNIA – FELSŐGÖD

HIRDETÉS 2014. augusztus 3 - 10.

VASÁRNAP (augusztus 3.)

8. 30: Dr. Kovács Bertalan lelki üdvéért

19. 00: + testvérét és szülőkért

HÉTFŐ (augusztus 4.) - VianneySzent János emléknapja

7. 00: az egyházközség minden élő és + tagjáért

SZERDA (augusztus 6.) - Urunk színeváltozásának ünnepe

7. 00:

PÉNTEK (augusztus 8.) - Szent Domonkos áldozópap emléknapja

19. 00: születendő gyermekért

VASÁRNAP (augusztus 10.) - évközi 19. vasárnap

8. 30: hálából Udvardy Zoltán és Katalin 10. házassági évfordulója

alkalmából

19. 00: a Bozsó és a Vajda családért, és Editért

Göd Város Önkormányzatának komoly szándéka a Bozóky tér felújítása. Ennek első lépése a tér középső, templom körüli részének felújítása. Ez a rész egyházi tulajdon, de tekintettel arra, hogy a városi lakosság is használja (gyalogosforgalom), a felújítás döntő részét az Önkormányzat finanszírozná. A teljes költség közel 20 millió Ft (járdák, lépcsők, mozgássérült rámpa, kandelláberek, kerékpártároló, zöld növényzet, stb.). Az Önkormányzat 16 millió Ft-ot ad. Nekünk rendelkezésünkre áll 2,3 millió Ft, mivel az Emberi Erőforrások Minisztériumából erre a célra kaptunk 1 millió Ft-ot, továbbá a Bozóky Gyula Alapítvány gyűjtött a kandelláberekre, és nyert a Mol Ökotárs Pályázatán a zöld növényzetre. Tehát 1,7 millió Ft-ot kellene még összegyűjtenünk ebben az évben. A beruházással a templom esővíz-elvezetési problémái is megoldódnak. Köszönjük, hogy a testvérek nagylelkűen adakoztak a közösségi házra, ami nem kis áldozat. Ez azonban, most egy olyan lehetőség, amit, ha nem ragadunk meg, akkor hosszú évek múlva sem tudjuk saját erőnkből felújítani templomunk környezetét. A munkálatok augusztus közepén megkezdődnek, hogy templomunk felszentelésének 90. évfodulójára szép legyen ez a térrész. Ehhez kérjük a testvérek nagylelkű adományait.  Várjuk azok jelentkezését is, akik kölcsönt tudnának adni az építkezés finanszírozásához. Az adománygyűjtést a Bozóky Gyula Alapítvány szervezi. Névtelen adományokat a gyóntatószék előtti alapítványi perselybe kérjük elhelyezni. Befizetni a sekrestyében személyesen, a kisasztalon elhelyezett csekken postai úton, vagy az alapítvány számlájára való átutalással lehet. Előre is köszönjük! Színes tervrajzot tettünk ki a hirdetőtáblára!

Augusztus hónap Élet Igéje Sírák Fiának Könyvéből való: „Bocsáss  meg a másik embernek, ha vétett, imádkozz, s neked is megbocsátják vétked.” (Sír 28, 2)

Hirdetéseink a plébánia honlapján is olvashatók!