2021. november 28.-december 5. ADVENT 1. VASÁRNAPJA

2021. november 28.-december 5.

ADVENT 1. VASÁRNAPJA

VASÁRNAP (november 28.)

8.30: † Édesapáért

17.30: Adventi gyertyagyújtás a templom előtti koszorún

18.00: Hálából a Both és a Varga családért

KEDD (november 30.)-Szent András apostol ü.

6.00: Rorate igeliturgia

SZERDA (december 1.)

6.00: Rorate szentmise – Élő családtagokért

18.45: Bibliaóra a plébánián

CSÜTÖRTÖK (december 2.)

6.00: Rorate igeliturgia

PÉNTEK (december 3.)-Xavéri Szent Ferenc áldozópap e.

6.00: Rorate szentmise – Élő családtagokért

VASÁRNAP (december 5.)-Advent 2. vasárnapja

8.30: Bodnár, Piros és Szarka család elhunytjaiért

17.30: Adventi gyertyagyújtás a templom előtti koszorún

18.00: Hívekért

·       A mai napon a templomtető felújítására történik a perselygyűjtés, előre is köszönjük adományaikat!

·       Ma délután 4 órakor „Szállást keres a Szent Család” adventi ájtatosság lesz a plébánia kertben. Szeretettel hívjuk a Testvéreket a közös imádkozásra-éneklésre.

·       December 3-án pénteken az 1.csoport következik a takarításban, köszönjük szépen!

·       A dec. 10-11-12.-i hétvégére lelkigyakorlatot tervezünk, a részleteket jövő héten hirdetjük.

·       2022-re is meg lehet rendelni a gyerekeknek szóló Élő Kenyér misekalauzt Ez egy színes folyóirat 5-12 éves gyerekeknek, amely tartalmazza minden vasárnapra a mise, az olvasmány, a szentlecke és az evangélium szövegeit.  Az előfizetés egy évre 5400 Ft – (Tehát egy szám 450 Ft). Aki kéri az újságot, az  december 5-éig jelentkezzen valamelyik gödi templom sekrestyéjében. Fizetni a sekrestyékben a jelentkezéssel együtt kell.

·       A decemberi VÁRUNK program a járványhelyzet miatt elmarad, várhatóan az  új évben folytatjuk.

·       Szeretettel hirdetjük, hogy útjára indul a ministráns tanuló csoport. Azokat a fiúkat várjuk, akik már voltak elsőáldozók, és esetleg tapasztalattal rendelkeznek az oltár körüli szolgálatról. Az első alkalom dec. 5-én délután 5 órakor lesz a közösségi teremben. Érdeklődni Dávid Robinál lehet(tel: 06-30-646-0138, Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)

·       Adventben nem lesz csütörtöki szentségimádás, de szombaton reggel 6-tól este 20 óráig van lehetőség az Oltáriszentség előtt imádkozni, éljünk ezzel a lehetőséggel!

·       Göd város adventi adománygyűjtést szervez az ipolytölgyesi Szent Erzsébet Otthon javára, melyet a Katolikus Szeretetszolgálat tart fenn. Tartós élelmiszereket és kreatív alapanyagokat várnak. Akik szeretnék támogatni ezt a gyűjtést, kérjük, hogy a gyóntatószék mellett helyezzék el adományaikat december 12.-ig. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók!

·       Köszönjük szépen a Szent Imre kórus mai zenei szolgálatát!

·       Szeretettel köszöntjük mindazokat, akik a héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat, vagy házassági évfordulójukat! Minden imát és támogatást köszönünk szépen! Isten fizesse meg!