FELSŐGÖDI HIRDETÉS 2014. június 15 - 22.

JÉZUS SZÍVE PLÉBÁNIA – FELSŐGÖD

HIRDETÉS 2014. június 15 - 22.

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA

VASÁRNAP (június 15.)

8. 30: a Tomeg család + tagjai lelki üdvéért

17. 00-kor az alsógödi templomban kerül sor a IV. Izlandi-Magyar Kórustalálkozóra. Fellép a reykjavíki Árnesinga Kór Inn kórus. Vendéglátó városunk Gaude Kórusa. Mindenkit szeretettel várunk!

19. 00: a Gál család + tagjaiért, Margit, Mihály és István

Ebben a szentmisében bemutatjuk bérmálkozásra készülő felnőtt fiataljainkat. Imádkozzunk értük! Ősszel lesz a bérmálkozás.

Továbbá fölavatjuk az új ministránsokat. Imádkozzunk értük, hogy szép hivatásukat mindig Krisztushoz méltó módon töltsék be!

HÉTFŐ (június 16.)

7. 00: a Schnell és a Berger család + tagjai lelki üdvéért

SZERDA (június 18.)

7. 00: + édesanyáért

PÉNTEK (június 20.)

19. 00: + Juhász Pál és Hellebrant Emilné lelki üdvéért

SZOMBAT (június 21.) - Gonzága Szent Alajos szerzetes emléknapja

10. 00-kor, a váci székesegyházban lesz Maczák Tamás diakónus áldozópappá szentelése, melyre szeretettel hívjuk a testvéreket!

Tamás első szentmiséje Alsógödön június 29-én (vasárnap) 10. 30-kor, Felsőgödön 17. 00-kor lesz.

VASÁRNAP (június22.) - ÚRNAPJA

8. 30: + Oláh Sándor és neje, lányuk, Margit és a Berecz szülők

lelki üdvéért

19. 00: + Szentirmai Ferenc és lelki üdvéért özv. Szentirmai

Frencnéért

Június 27-28-án (péntek-szombaton) lesz a XI. Egyházmegyei Találkozó, Dunavarsányban. Aki szeretne részt venni rajta, kérjük, jelezze a sekrestyében.

Szeptembertól kezdve, a 17. 00 órai szentmise első részében, az un. ige- liturgia alatt (olvasmány, zsoltár, szentlecke, evangélium alatt), az óvodáskorú gyermekek számára külön foglalkozást tartanánk a Mária kápolna mögötti teremben, amelyet kialakítanánk közösségi teremnek. A gyermekek ott bibliai történeteket rajzolnának és énekelnének. A  felajánlás elejére jönnének be, elhelyeznék rajzaikat az oltáron, majd helyet foglalnak a szüleik mellett, a padban, és együtt lenne a család a szentmise hátralevő részében. Az óvodásnál kisebb gyermekek számára szolgál a baba szoba, az iskoláskorúakat pedig már a padban van a helyük! Ezt az ovis foglalkozást csak akkor indítjuk el, ha van rá igény, és van elegendő számú hozzáértő segítő. Kérjük, akit érdekel és segíteni tudna, jelentkezzen a sekrestyében!

Kérjük a testvéreket, hogy a nyári meleg miatt a templomajtót mindig csukják be. Köszönjük!

Hirdetéseink a plébánia honlapján is olvashatók!