FELSŐGÖDI HIRDETÉS 2014. június 8 - 15.

JÉZUS SZÍVE PLÉBÁNIA – FELSŐGÖD

HIRDETÉS 2014. június 8 - 15.

PÜNKÖSDVASÁRNAP

VASÁRNAP (június 8.)

8. 30: hálából

19. 00: a Pozsgai és a Varga család élő és + tagjaiért

PÜNKÖSDHÉTFŐ (június 9.)

7. 00: Mihály nagyszülőkért

Pünkösddel befejeződik a húsvéti ünnepkör.

SZERDA (június 11.) - Szent Barnabás apostol emléknapja

7. 00: a Matos és a Virág család élő és + tagjaiért

PÉNTEK (június 13.) - Páduai Szent Antal áldozópap és egyháztanító

emléknapja

19. 00: egy beteg gyógyulásáért

VASÁRNAP (június15.) - SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA

8. 30: a Tomeg ccsalád + tagjai lelki üdvéért

17. 00-kor az alsógödi templomban kerül sor a IV. Izlandi-Magyar Kórustalálkozóra. Fellép a reykjavíki Árnesingakórinn kórus. Vendéglátó városunk Gaude Kórusa. Mindenkit szeretettel várunk!

19. 00: a Gál család + tagjaiért, Margit, Mihály és István

Ebben a szentmisében bemutatjuk bérmálkozásra készülő felnőtt fiataljainkat. Imádkozzunk értük! Ősszel lesz a bérmálkozás.

Továbbá fölavatjuk az új ministránsokat. Imádkozzunk értük, hogy szép hivatásukat mindig Krisztushoz méltó módon töltsék be!

Június 21-én (szombaton), 10. 00-kor, a váci székesegyházban lesz Maczák Tamás diakónus áldozópappá szentelése, melyre szeretettel hívjuk a testvéreket! Tamás első szentmiséje Alsógödön június 29-én (vasárnap) 10. 30-kor, Felsőgödön 17. 00-kor lesz.

Július 10 (csütörtöktől) – 13 (vasárnapig) lesz az idei ( közös: alsó- és felsőgödi) családtábort, ezúttal Máriahalmon (a Pilis-hegység lábánál). Mikesy Pongrácnál és Juditnál, vagy a sekrestyében várjuk a jelentkezéseket. A részleteket is ők mondják el. Kedvezményt tudunk biztosítani.

Szeptembertól kezdve, a 17. 00 órai szentmise első részében, az un. ige- liturgia alatt (olvasmány, zsoltár, szentlecke, evangélium alatt), az óvodáskorú gyermekek számára külön foglalkozást tartanánk a Mária kápolna mögötti teremben, amelyet kialakítanánk közösségi teremnek. A gyermekek ott bibliai történeteket rajzolnának és énekelnének. A  felajánlás elejére jönnének be, elhelyeznék rajzaikat az oltáron, majd helyet foglalnak a szüleik mellett, a padban, és együtt lenne a család a szentmise hátralevő részében. Az óvodásnál kisebb gyermekek számára szolgál a baba szoba, az iskoláskorúakat pedig már a padban van a helyük! Ezt az ovis foglalkozást csak akkor indítjuk el, ha van rá igény, és van elegendő számú hozzáértő segítő. Kérjük, akit érdekel és segíteni tudna, jelentkezzen a sekrestyében!

Kérjük a testvéreket, hogy a nyári meleg miatt a templomajtót mindig csukják be. Köszönjük!

A júniusi hónap Élet Igéje Máté evangéliumából való: „Íme, én veletek vagyok mindennap, a világ végéig.” (Mt 28, 20)

Hirdetéseink a plébánia honlapján is olvashatók!