Szent Mónika

Szent Mónika

Kategória: Hídetések
Megjelent: Írta: Heltovics Ede

Az első Szent Mónika közösséget Spanyolországban alapították gyermekeikért imádkozó édesanyák, 1987-ben. Szent Ágoston édesanyját, „gyermekeiért szüntelenül imádkozó anyát” választották névadó-pártfogójuknak. A ’90-es évektől kezdődően Magyarországon is számos közösség alakult. A felsőgödi plébánián minden hónap utolsó vasárnapján, a reggeli mise után tartunk imaórát, ahol közösen elimádkozzuk az Édesanyák napi imádságát, a Szent Mónika litániát, egy tized Rózsafüzért és ezeken kívül is egy-két imádságot, amit éppen valaki kér. Mindig hagyunk időt a beszélgetésre is, aki szeretné gondját, baját, örömét, kérését megoszthatja a többiekkel, de ez természetesen nem „kötelező”. Általában nyolcan, tízen jövünk össze barátságos, családias hangulatban, negyventől kilencven éves korig. Minden új jelentkezőt nagy szeretettel várunk! Az érdeklődők Földvári Katától vagy Lenkovics Máriától kérhetnek további információt. (Ha valaki szeretne jönni, mindenképp telefonáljon előtte, mert időnként előfordul, hogy a hónap utolsó vasárnapjától eltérő időpontban tudunk találkozni.)

. Minden jog fenntartva | JOGI NYILATKOZAT