FELSŐGÖDI HIRDETÉS 2014. március 23 - 30.

JÉZUS SZÍVE PLÉBÁNIA – FELSŐGÖD

HIRDETÉS 2014. március 23 - 30.

Nagyböjt 3. vasárnapja

VASÁRNAP (március 23.)

8. 30: a Taródy család + tagjaiért

10:00 - 13. 30-ig férfi lelkigyakorlat lesz a felsőgödi plébánián.

Vezeti: Guba András piarista atya

17. 00: + édesapáért és élő családért

HÉTFŐ (március 24.)

7. 00: + szülőkért, nagyszülőkért

SZERDA (március 26.)

7. 20: + Tiborért

Azért ebben az időben lesz a szentmise, mivel hittanosaink számára ez un. tanító mise lesz a hittanóra idejében, ahol plébános elmagyarázza nekik a szentmisét,. A szülőket és másokat is szeretettel várunk!

PÉNTEK (március 28.)

17. 00: Edit gyógyulásáért

Szentmise után keresztút a templomban

VASÁRNAP (március 30.)

8. 30: a Juhász és a Bálint család élő és + tagjaiért

17. 00: + Zsoldos Dezsőért (évfordulós)

Nagyböjt folyamán a szentmisék előtt fél órával (hétfőn, szerdán: 6. 30 - 6. 55-ig), pénteken, vasárnap (16. 30 – 16. 55-ig), vasárnap reggel (8. 00 – 8. 25-ig) gyóntatás van a templomban.

Plébániánk megújulásával párhuzamosan megújult az ott lévő kicsi, de sok értékes kincset rejtő könyvtár is. A mintegy 1300 kötet - egy-két kivételtől eltekintve - mostantól kölcsönözhető. Többek között gazdag szépirodalmi, életrajzi, lelkiségi, elmélkedési anyagot tartalmaz, ritkaságok és háború előtti könyvek is akadnak benne bőven. A könyvtárosi teendőket Pataji József vállalta. Őt mától kezdődően a vasárnapi esti misék előtti órában, vagyis jelenleg du. 4-től 5-ig, a nyári átállás után 6-tól 7-ig lehet felkeresni.

Hogy mit is találhatunk ebben a gyűjteményben, az nemcsak helyben tekinthető meg, hanem Kolok Gábornak köszönhetően a katalógus az interneten is kereshető. Az egyszerű, könnyen használható felület a plébániai honlap menüjéből a "Könyvtár katalógus" fülről érhető el egyetlen kattintással. A részletekről március 15-én körlevelet is küldtünk a plébániai levelezőlistán.

Július 10 (csütörtöktől) – 13 (vasárnapig) lesz az idei ( közös: alsó- és felsőgödi) családtábort, ezúttal Máriahalmon (a Pilis-hegység lábánál). Mikesy Pongrácnál és Juditnál, vagy a sekrestyében várjuk a jelentkezéseket.

A plébánia Közösségi Szárnyával kapcsolatban hirdetjük, hogy a 2014. év első negyedében, eddig 615 ezer Ft gyűlt össze, a teljes befejezéshez még 885 ezer forintot szükséges összegyűjtenünk. Szeretettel várjuk a további adományokat téglajegy-vásárlás, készpénz vagy átutalás formájában. A legkisebb adományt is szeretettel köszönjük!

Mától jövő vasárnapig tartósélelmiszer-gyűjtést rendezünk a templomban és a plébánián, szentmisék előtt-után, valamit irodai időben (hétfő: 15. 00 – 17. 00; péntek: 10. 00 – 12. 00).