FELSŐGÖDI HIRDETÉS 2013. november 24 – december 1.

JÉZUS SZÍVE PLÉBÁNIA – FELSŐGÖD

HIRDETÉS 2013. november 24 – december 1.

KRISZTUS KIRÁLY FŐÜNNEPE

VASÁRNAP (november 24.)

8. 30: a Selmeczi család élő és + szeretteiért

A szentmise után Szent Mónika Imakör lesz a plébánián.

17. 00: a Cseh család + tagjaiért

HÉTFŐ (november 25.)

7. 00: az irgalmas Jézus tiszteletére, Erzsébet édesanya gyógyulásáért

SZERDA (november 27.)

7. 00: + András, Terézia és János, és a hónap elhunytjaiért

PÉNTEK (november 29.)

17. 00: + Kovács György lelki üdvéért

SZOMBAT (november 30.)

10. 00 – 16. 00-ig lelki napot tartunk a 4-5-6-7-8. osztályos gyermekeinknek, sok játékkal, vidámsággal.

VASÁRNAP (december 1.) - advent 1. vasárnapja

8. 30:

17. 00: + Bajnógel Józsefné Máriáért

Mai perselyadományunkat az egyházmegyei és a helyi karitász céljaira fordítjuk.

Advent 1. vasárnapjától kezdetét veszi az új egyházi év. Advent a karácsonyra készülés szent időszaka. Az adventi időszakban a hétköznapi roráte szentmisék (hétfő, szerda) 6. 00-kor lesznek. Pénteken 17. 00-kor lesz a szentmnise.  (Alsógödön kedden és csütrötökön 6. 00-kor kezdődnek a roráték.)

December 6-7-8-án (péntek, szombat, vasárnap) Felsőgödön hagyományos adventi lelkigyakorlatot (triduumot) tartunk a templomban. A lelkigyakorlatot Balázs András gödöllői, volt gödi káplán atya fogja vezetni. Mind a három napon 16. 30-tól gyóntatás - a szentmise alatt is -, 17. 00-kor szentmise lelkigyakorlatos szentbeszéddel. Pénteken a szentmise után a fiatalokkal lesz találkozó, szombaton a felnőtt testvéreket hívjuk beszélgetésre, a plébániára.

Aki nem tud részt venni a triduumon, annak hirdetjük, hogy december 7-én (szombaton), 10. 00 – 14. 00-ig adventi lelki napot tartunk az alsógödi templomban és a plébánián. A lelki napot Maczák Tamás diakónus tartja.

Az Élő kenyér c. misekalauz gyermekeknek 2014-re, 4200 Ft. Kérjük, hogy akik rendelnének, azok december 15-ig fizessék be az sekrestyében!

Újraindult az egyházközség levelezőlistája, használjuk nagy szeretettel! A feliratkozás módjairól tájékoztatót találhatnak hátul a kisasztalon.

A plébánia Közösségi Szárnyának az építése során az elmúlt héten:

·megtörténtek a festés előkészító munkálatai

·az ablakok nagy részének a beüvegezése.

Örömmel tájékoztatjuk a Kedves Testvéreket, hogy a külön gyűjtés során a mai napig 1332. 471. 500.- Ft-ot, 1 kft pedig 50.000.- Ft-ot adományozott közösség házunk építésére. Isten fizesse meg nagylelkűségüket!

Tehát a 2013. évben már csak 500 e Ft-ra- van szükségünk.

Ha minden felnőtt hívő - aki még nem tette meg -, 5000.- Ft-tal tudná segíteni az építkezést, ez lehetővé tenné a Közösségi Ház teljes megépülését, és berendezését.

KÉRJÜK A KEDVES TESTVÉREK TÁMOGATÁSÁT!