HIRDETÉS 2015. május 17 - 25. - Húsvét 7. vasárnapja URUNK MENNYBEMENETELÉNEK FŐÜNNEPE

HIRDETÉS 2015. május 17 - 25. - Húsvét 7. vasárnapja
URUNK MENNYBEMENETELÉNEK FŐÜNNEPE

VASÁRNAP (május 17.)

8. 30: az Atkári család élő és + tagjaiért

17. 00: + szülőkért és testvérekért

A szentmise után, 18. 00 – 20. 00-ig pünkösd előtti gyóntatás lesz.

HÉTFŐ (május 18.)

7. 00:

KEDD (május 19.)

17. 30 – 19. 30-ig pünkösd előtti gyóntatás lesz az alsógödi templomban.

SZERDA (május 20.)

7. 00:

PÉNTEK (május 22.) - Szent Rita szerzetes emléknapja

17. 00: + Polyák Jánosért

Szentmise után litániát imádkozunk a templomban.

SZOMBAT (május 23.) - PÜNKÖSD VIGÍLIÁJA

Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú emléknapja

Az alsógödi plébánián, az esti szentmise és litánia után, 18. 00-kor Ifj. Mikesy Pongrác vetített-képes élménybeszámolót tart iráni útjáról. Mindenkit szeretettel hívunk!

PÜNKÖSDVASÁRNAP (május 24.)

8. 30: + Ifj. Marányi András lelki üdvéért

17. 00: az egyházközség minden élő és + tagjáért

PÜNKÖSDHÉTFŐ (május 25.)

7. 00: a hónap elhunytjaiért

(Alsógödön 8. 00-kor van szentmise.)

Egyházközségi kirándulást-séta a Cserhát-hegységbe. Csővár környékén lesz a túra. Nagyon látványos, a hossza kb. 12 km, szintkülönbség 200 m. Idősebbek, kisgyerekek is tudják teljesíteni, de egy rövid, meredek lejtő miatt fontos a megfelelő cipő. Ebédelni a várromnál fogunk, batyus módon. Indulás: 9. 30-kor a felsőgödi autópihenőben. Mivel a hegy lábáig autókkal szeretnénk menni, ezért autósok jelentkezését várjuk! Jelentkezni Paulik Péter (06/20/770-0878) testvérünknél lehet. Legkésőbb 19. 00-ig hazaérkezünk.

Május 30-án (szombaton)az esti szentmisében – tekintettel a megszentelt élet évére -, a kismarosi ciszterci nővérek fognak szolgálni. A szentmise után, a plébánián, a nővérek vetített-képes előadás formájában fognak beszélni szerzetesi életükről. Mindenkit szeretettel hívunk!

Május 31-én (vasárnap). 8. 30 órai szentmise keretében lesz az elsőáldozás, amelyre szeretettel hívjuk a testvéreket. Imádkozzunk elsőáldozóinkért, hogy az a jó, amit Isten megkezdett bennük, további gyümölcsöket teremjen! (Alsógödön a 16. 00 órai szentmisében lesz az elsőáldozás.)

Felhívjuk a kedves testvérek figyelmét személyi jövedelemadójuk 2x1%-ának felajánlási lehetőségére. Kérjük a testvéreket, hogy ajánlják fel személyi jövedelemadójuk 1%-át a Magyar Katolikus Egyház javára. A másik 1% felajánlható valamely alapítvány vagy nonprofit szervezet javára. Kérjük a kedves testvéreket, hogy második 1%-ukkal támogassák az egyházközség segítésére létrejött Bozóky Gyula Alapítványt (adószám: 18710034-1-13)!

Az idei évi alapítványi cél az „Összefogás Feszület” (Lenkei u. – vasútállomásnál) felújítása.

Az májusi hónap Élet Igéje az Efezusi levélből való: „De Isten, aki gazdag az irgalmasságban, igen nagy szeretetéből, mellyel szeretett minket, noha bűneink miatt halottak voltunk, Krisztussal együtt életre keltett.” (Ef 2,4-5)

Hirdetéseink hírlevél formájában is olvashatók!