FELSŐGÖDI HIRDETÉS 2015. február 22 – március 1.

HIRDETÉS 2015. február 22 – március 1.- Nagyböjt 1. vasárnapja

VASÁRNAP (február 22.) - nagyböjti lelkigyakorlat

8. 30: + Terény József és lánya Melinda lelki üdvéért

17. 00: gyóntatás

18. 00: a Kis és a Kafka család + szeretteiért

(szentmise, alatta gyóntatás, betegek kenete, szentbeszéd:

Kerényi Lajos piarista atya)

Ezen a vasárnapon, a szentmiséken a katolikus iskolák javára gyűjtünk.

HÉTFŐ (február 23.)

7. 00: az egyházközség minden élő és + tagjáért

18. 00 – 20. 15-ig: Élet a Lélekben címmel indul az imaiskola (un. Szentlélek Szemináriumot), a felsőgödi plébánia Rumi Tamás Közösségi Termében. Az összejövetelek mindig hétfőn lesznek. Vezeti: Kármán János tápiószelei plébános atya. Szeretettel várunk mindenkit életállapottól, kortól függetlenül!

SZERDA (február 25.)

7. 00: a Pecsenka családért

PÉNTEK (február 27.)

17. 00: a hónap elhunytjaiért

Szentmise után keresztút a templomban

VASÁRNAP (március 1.) - nagyböjti 2. vasárnapja

8. 30: + Marányi István és neje Ágnes, Erzsébet, Ferenc, Rozália és                    András lelki üdvéért

17. 00: az elsőáldozókért

Ebben a szentmisében ünnepélyesen bemutatjuk elsőáldozásra készülő gyermekeinket. Ezzel az egyházközség befogadja őket tagjai sorába.

Hamvazószerdával megkezdődött a nagyböjt, húsvét ünnepének előkészületi ideje. Nagyböjt péntekjein hústilalom van, azaz 14 éves kortól kezdve kötelező a hústól való megtartóztatás.

Ne feledjük azonban, hogy a böjt csak akkor éri el célját, ha tiszta szívvel, jó kedéllyel és imádságos lelkülettel párosul!

A testvérek figyelmébe ajánljuk – tekintettel a nagyböjtre–, hogy hétfőn, szerdán és vasárnap a szentmisék előtt fél órával gyóntatás van a templomban.

Kérdések és válaszok a nagyböjtről címmel szórólap vehető el hátulról!

Február hónap Élet Igéje a Római levélből való: „Fogadjátok be egymást, ahogy Krisztus is befogadott titeket Isten dicsőségébe.” (Róm 15,7)

Az egyházközség 2014. évi zárszámadása és 2015. évi költségvetése a plébánián megtekinthető.

Közeleg a 2014-évi SZJA bevallások határideje (vállalkozóknál ez: 2015. február 25.). Kérjük, hogy a 2x1%-ot – ami nem jár egyéb kötelezettséggel - egyrészt a Magyar Katolikus Egyháznak (Technikai azonosító: 0011), a másik1%-ot az Egyházközség mellett működő Bozóky Gyula Alapítványnak ajánlják fel (Adószám: 18710034-1-13) A 2014. évi alapítványi cél az „Összefogás Feszület” (Lenkei u. – vasútállomásnál) felújítása. A bevallás elkészítésének megkönnyítésére az Alapítvány kitöltési útmutatót és felajánlási nyomtatványt készített, mely a Pieta előtti „kis asztal”-ról elvihető.
Ezúton is köszönjük a 2011, 2012, és 2013 évi felajánlásokból összesen befolyt közel 700.000,- Ft-ot, amit az elkészült templomkert felújításához használtunk fel.
További felvilágosításokkal is szívesen rendelkezésre áll a kuratórium elnöke.