HIRDETÉS 2015. február 15 - 22. - Évközi 6. vasárnap

19. 30: olasz-latin kultúrklub az alsógödi plébánián

HAMVAZÓSZERDA (február 18.)

18. 00: +Lídia lelki üdvösségéért

Hamvazószerdával megkezdődik a nagyböjt, húsvét ünnepének előkészületi ideje. (Alsógödön 8. 00-kor tartunk piarista szentmisét.)  Hamvazószerdán és a következő vasárnap elvégezzük a hamvazás szertartását.

Hamvazószerda szigorú böjti nap. Ez azt jelenti, hogy 18 éves kortól 60 éves korig e napon csak háromszor szabad étkezni és csak egyszer szabad jóllakni, húseledelt pedig 14 éves kortól nem szabad fogyasztani.

PÉNTEK (február 20.) - nagyböjti lelkigyakorlat

17. 30: keresztút

18. 00: Árpád élő és + családtagjaiért

(szentmise alatt gyóntatás, szentbeszéd: Kerényi Lajos piarista atya)

kb. 19. 30: ifjúsági hittan Lajos atyával

SZOMBAT (február 21.)  - nagyböjti lelkigyakorlat

18. 00:

(szentmise alatt gyóntatás, szentbeszéd: Kerényi Lajos piarista atya)

kb. 19. 30: beszélgetés Lajos atyával a közösségi házban

VASÁRNAP (február 22.) - nagyböjti lelkigyakorlat

8. 30: + Terény József és lánya Melinda lelki üdvéért

18. 00: a Kis és a Kafka család + szeretteiért

(szentmise alatt gyóntatás, betegek kenete,

szentbeszéd: Kerényi Lajos piarista atya)

Tehát nem 17. 00-kor, hanem 18. 00-kor kezdődik a szentmise!

Szeretnél közelebb kerülni Istenhez? Jó lenne, ha gyakrabban észrevennéd életedben Isten személyes jelenlétét?
Élet a Lélekben címmel - kilenc hétig tartó -, hitünket elmélyíteni szándékozó imaiskolát (un. Szentlélek Szemináriumot) indítunk február 23-tól, a felsőgödi plébánia közösségi termében. A Szentlélek Szeminárium első alkalma február 23-án (hétfőn), 18. 00 –tól lesz, a felsőgödi plébánia
Rumi Tamás Közösségi Termében
. Az összejövetelek mindig hétfőn lesznek (18. 00 – 20. 15-ig). Vezeti: Kármán János tápiószelei plébános atya. Szeretettel várunk mindenkit életállapottól, kortól függetlenül!

Március 1-én (vasárnap), a 17. 00 órai szentmisében ünnepélyesen bemutatjuk elsőáldozásra készülő gyermekeinket. Ezzel az egyházközség befogadja őket tagjai sorába.

A egyházközség 2014. évi zárszámadása és 2015. évi költségvetése a plébánián megtekinthető.

A Búzaszem Iskola utolsó bemutatkozó nyílt napi alkalmát, a „Hívogató”-t február 21-én, szombaton 9. 00 órakor tartja.

Az egyházközség internetes levelezőlistáját használjuk nagy szeretettel!
Többféleképpen is lehet jelentkezni. A feliratkozás módjai a következők:
1., Küldeni lehet egy e-mailt a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre, és rákattintani a válaszul kapott levélben lévő linkre.
2., Feliratkozási kérelmet lehet kezdeményezni a
https://lists.ppke.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/fg-rk oldalon.
3.,Levelet lehet írni a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre, ahol röviden le kell írni, hogy ki(k) és milyen cím(ek)ről szeretnének feliratkozni.