FELSŐGÖDI HIRDETÉS 2015. február 8 - 15.

HIRDETÉS 2015. február 8 - 15. - Évközi 5. vasárnap

VASÁRNAP ( február 8.)

8. 30: a Szajbert család élő és + tagjaiért

17. 00: + Csillag Mihályért (évfordulós)

HÉTFŐ (február 9.)

7. 00: hálából

SZERDA (február 11.) - Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária emléknapja

7. 00: egy beteg testvérünk gyógyulásáért

Három alkalomból álló keresztelési felkészítőre várjuk az alsógödi plébániára azokat a szülőket és keresztszülőket, akik csecsemő- vagy óvodáskorú gyermekeiket szeretnék megkereszteltetni.

Az első alkalom: február 11. (szerda), 17. 30.

A második és harmadik: március 4. és 18. (szerda), 17. 30

PÉNTEK (február 13.) - Meglátogatjuk első péntekes betegeinket!

17.00:

SZOMBAT (február 14.) - Szent Cirill szerzetes és Szent Metód püspök,

Európa társvédőszentjeinek az ünnepe

18. 00: közös (alsó- és felsőgödi) egyházközségi farsangi bál a felsőgödi plébánián. Az idei “egzotikus” bál lesz. Aki tud, ilyen jelmezbe öltözzön! Lesz jelmezbemutató, teaház, játék, vetélkedő, meglepetés alsógödi egzotikus élménybeszámoló, tombola, zene és tánc. Kérjük, hogy a hölgyek egy tál sós vagy édes süteményt, a férfiak 1 üveg italt (lehet üdítő is) hozzanak. Az egyházközség minden tagját és barátainkat szeretettel várjuk!

VASÁRNAP (február 15.) - évközi 6. vasárnap

8. 30:

17. 00: + szülőkért és testvérért

Február 17–én (kedden), 19. 30-tól indul az olasz-latin kultúrklub az alsógödi plébánián, amelynek célja, ismerkedés az olasz és latin nyelvvel és kultúrával. Vezeti: Arnaldo Paduano nyelvész,a budapesti Olasz Intézet tanára. Részvételi díj nincs, minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Február 20 - 21 – 22-én (péntek-szombat-vasárnap) hagyományos, három estéből álló nagyböjti lelkigyakorlatot tartunk a felsőgödi templomban. A lelkigyakorlatot Kerényi Lajos piarista atya tartja. Program: 17. 00: gyóntatás, 18.00: szentmise lelkigyakorlatos beszéddel. A szombati esti szentmise keretében kiszolgáltatjuk a betegek kenetét, majd a szentmise után beszélgetés lesz Lajos atyával, a plébánián.

Szeretnél közelebb kerülni Istenhez? Jó lenne, ha gyakrabban észrevennéd életedben Isten személyes jelenlétét?

Élet a Lélekben címmel - kilenc hétig tartó -, hitünket elmélyíteni szándékozó imaiskolát (un. Szentlélek Szemináriumot) indítunk február 23-tól, a felsőgödi plébánia közösségi termében. A Szentlélek Szeminárium első alkalma február 23-án (hétfőn), 18. 00 –tól lesz, a felsőgödi plébánia Rumi Tamás Közösségi Termében. Az összejövetelek mindig hétfőn lesznek (18. 00 – 20. 15-ig). Vezeti: Kármán János tápiószelei plébános atya. Szeretettel várunk mindenkit életállapottól, kortól függetlenül!

Február hónap Élet Igéje a Római levélből való: „Fogadjátok be egymást, ahogy Krisztus is befogadott titeket Isten dicsőségébe.” (Róm 15,7)

Közeleg a 2014-évi SZJA bevallások határideje (vállalkozóknál ez: 2015. február 25.). Kérjük, hogy a 2x1%-ot – ami nem jár egyéb kötelezettséggel - egyrészt a Magyar Katolikus Egyháznak (Technikai azonosító: 0011), a másik1%-ot az Egyházközség mellett működő Bozóky Gyula Alapítványnak ajánlják fel (Adószám: 18710034-1-13) A 2014. évi alapítványi cél az „Összefogás Feszület” (Lenkei u. – vasútállomásnál) felújítása. A bevallás elkészítésének megkönnyítésére az Alapítvány kitöltési útmutatót és felajánlási nyomtatványt készített, mely a Pieta előtti „kis asztal”-ról elvihető.
Ezúton is köszönjük a 2011, 2012, és 2013 évi felajánlásokból összesen befolyt közel 700.000,- Ft-ot, amit az elkészült templomkert felújításához használtunk fel.
További felvilágosításokkal is szívesen rendelkezésre áll a kuratórium elnöke.