SZIL

Kategória: Plébánia
Megjelent: Írta: Heltovics Ede

SZIL

Kedves Szülők! Kedves Lányok!

Röviden bemutatkozunk, felvázoljuk, hogy mire is hívunk benneteket.

Kati néni egykori és jelenlegi ifjúsági hittanosai vagyunk, akik az elmúlt években nyári táborokat szerveztünk hittanos kislányoknak, 4. osztálytól kezdődően. Minden úgy indult, hogy megirigyeltük a fiúk táborát, s így párhuzamosan velük, a szomszéd faluban mi is elkezdtük 8 éve a lány tábort, amit Szent Iván Tábornak neveztünk el.

Az elmúlt években megfogalmazódott bennünk, hogy nem csak táboroztatni szeretnénk a lányokat, hanem átadni nekik a táboron kívül is azt a tapasztalatot, érzést, élményt, és sokszor feladatot, amit a közösséghez tartozás jelent. Ezt a kis közösséget és egyben a hetente, iskolaidőben megtartott foglalkozásainkat SZIL-nek nevezzük (Szent Iván Lányok).

Bár a táborban mindenki hamar fel tud oldódni, de úgy látjuk, hogy a közösséggé váláshoz az évi egy hét közös táborozás nem elég. Szeretnénk ezért, ha igazán megismerhetnénk a lányokat és velük építkezve tudnánk haladni a közösséggé formálódás útján, aminek így, a nyári tábor lenne a csúcspontja minden évben.

A SZIL a legkisebbeknek csütörtökön, 17.30-tól - 19.00-ig tart a felsőgödi plébánián. (minden hónapban egyszer, a hónap 2. csütörtökén tartjuk a foglalkozásokat)

Várunk Titeket sok szeretettel! :)

Üdvözlettel: Táboranyák ( Jordánok)