2023. április 2.-9. VIRÁGVASÁRNAP

18.00: Utolsó vacsora emlékmiséje

Mise után virrasztás

20.15: Lamentáció /Jeremiás próféta siralmai/

Lamentáció után keresztút a golfpályán, gyülekező 21 órakor a Termálfürdő parkolójában.

NAGYPÉNTEK (ápr. 7.)

15.00: Keresztút

18.00Urunk szenvedésének ünneplése

Szertartás után lamentáció, közben gyóntatás lesz.

NAGYSZOMBAT (ápr.8)

8.00-19.00-ig Szent Sír látogatás (Kérjük szíveskedjenek feliratkozni a sekrestyében!)

19.30: Húsvét vigíliája (tűzszentelés, húsvéti örömének, ünnepi szentmise)

Feltámadási körmenet

VASÁRNAP (ápr. 9.)-HÚSVÉTVASÁRNAP

8.30: † Sándor édesapáért

Ételszentelés /csak reggel!/

18.00: Simon-Ascherman, Kómár és Knoblok család élő és † tagjaiért

HÚSVÉTHÉTFŐ (ápr. 10.)

8.30: Szentmise  (Alsógödön 10.30-kor lesz szentmise)

Este nem lesz szentmise!

·       Ma délután (ápr.2.) 16 órakor az alsógödi templomban a Dunakeszi Szimfonikus Zenekar Pergolesi Stabat Mater c. művét adja elő. Szeretettel várnak minden érdeklődőt!

·       Április 7-én pénteken a 2. csoportot kérjük a takarításra, köszönjük!

·  Nagycsütörtökön a lamentáció után éjszakai gyertyás keresztút lesz a golfpályán. Találkozó a Termálfürdő parkolójában 21 órakor. Gyertyát, fáklyát kérjük mindenki vigyen magával.

·      Akik szeretnének ministrálni a pénteki és szombati szertartásokon, azok számára pénteken délelőtt 10 órakor próba lesz, kérjük feltétlenül jöjjenek el.

·       Nagyszombaton nem lesz szentségimádás, de a Szent Sír látogatásra kérjük iratkozzanak fel.

·       A  nagyszombati szertartásra kérjük hozzanak magukkal gyertyát, tartóval együtt, hogy vigyázzunk a padokra!

·       Az Irgalmasság vasárnapjára készülve lehetőség szerint minél többen kapcsolódjunk be az irgalmasság rózsafűzérének imádkozásába, melyet nagypénteken kezdünk el mondani, 9 napon át. Az imádságot az Úr Jézus kéri Szent Fausztina által.

·       A nagyböjti élelmiszergyűjtés alkalmával 528 kg tartós élelmiszer és 11 ezer Ft készpénz gyűlt össze, amit 14 család, 6 fő egyedülálló és 7 fő hajléktalan között osztottak szét. Köszönjük az adományozók nagylelkűségét, és azok munkáját akik a csomagolásban, szétosztásban segítettek.

·  Az idén a gödi plébániák családos tábora Balatonszemesen lesz július 14-től 16-ig, péntektől  vasárnapig. Regisztrálni a felsőgödi plébánia honlapján lehet április 16. vasárnapig!

·  A Mária Út Egyesület ápr. 15-én szombaton Mária-Maraton családi futóversenyt rendez Vácon a Hétkápolna kegyhelynél. Előzetesen regisztrálni ápr. 9-ig lehet, részletek a plakáton olvashatók.

·       A pápalátogatás idejére 50 fő középiskolás diák és kísérőik számára keresünk szállást, akik Csíkszeredából érkeznek. Ápr. 28-án pénteken és 29-én szombaton kellene őket elszállásolni. Akik szívesen befogadnának két éjszakára diákokat, kérjük a sekrestyében jelentkezzenek!

·     Ápr. 16-án vasárnap egész napos programra várjuk a közösséget /kavicsmozaik a Dunaparton+kavicsfestés a plébánián/. Részletek a szervezőktől!

·      Szeretettel köszöntjük mindazokat, akik a héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat, vagy házassági évfordulójukat! Minden imát és támogatást köszönünk szépen! Isten fizesse meg!