HIRDETÉS 2019. április 14-21. VIRÁGVASÁRNAP

HIRDETÉS 2019. április 14-21.

VIRÁGVASÁRNAP

VASÁRNAP (április 14.) - (barkaszentelés, passió)

8.30: Zsoldos Nika és a Zákonyi család élő és † tagjaiért

18.00: Sándor Istvánné lelki üdvéért

SZERDA (április 17.)

7.00: Szentmise

NAGYCSÜTÖRTÖK (április 18.)

18.00: Utolsó vacsora emlékmiséje

19.30: Szentségimádás /közben gyóntatás/

20.30: Lamentáció /Jeremiás próféta siralmai/

NAGYPÉNTEK (április 19.)

15.00: Keresztút

18.00: Nagypénteki szertartás, csonka mise, passió

21.00: Éjszakai keresztút a golfpályán

NAGYSZOMBAT (április 20.)

8.00-18.00: Szent Sír-látogatás /Kérjük szíveskedjenek feliratkozni a sekrestyében!/

18.00: Húsvét vigíliája /tűzszentelés, húsvéti örömének, igeliturgia, ünnepi szentmise/

/Kérjük szíveskedjenek papírt hozni a gyertyákhoz, hogy ne csöpögjön le a viasz!/

HÚSVÉTVASÁRNAP (április 21.)

8.30: Hívekért /feltámadási körmenet/

18.00: Simon, Ascherman, Kómár, Knoblok család élő és † tagjaiért

HÚSVÉTHÉTFŐ (április 22.)

8.30: Hálából

Nagykedden lesz a plébánián a Rosarium próba (18:30), a lamentáció próba (19:00), a passiópróba (19:30) és az énekkari próba (20:00). Szeretettel várjuk az énekelni vágyókat!

A ministránspróbák nagycsütörtökön, nagypénteken és nagyszombaton 16:00-kor kezdődnek.

Nagycsütörtökön délelőtt 10 órakor Olajszentelési szentmise lesz a Váci Székesegyházban.

Nagypénteken éjszakai keresztút lesz a Golfpályán este 9 órakor. Találkozó a strand parkolójában (vagy 20.45-kor itt a templom előtt).

A Mária Út Egyesület és partner utazási irodája a Mária Rádió támogatásával vonatos zarándoklatot szervez a csíksomlyói pápalátogatásra május 31-étől június 2-áig. A zarándoklat lelki-vezetője: Székely János Szombathelyi megyéspüspök lesz.  Szeretettel várják a  jelentkezéseket erre a zarándoklatra. Részletek a hirdetőtáblán és a honlapunkon olvashatók.

2019. májusában elindul az orgonánk felújításának második üteme. A munkálatokhoz még kb. 1 millió Ft-ra lenne szükség. Kérjük, hogy akinek módjában áll, ezután is támogassa e nemes cél megvalósítását az alábbi módok valamelyikével:

-        Csekkes befizetés (hátul a kisasztalon)

-        Készpénzes befizetés a sekrestyében

-        Névtelen adomány (alapítványi persely a Szent Antal szobor mellett)

-        SZJA 1 %-os felajánlással (adószám: 18710034-1-13) beküldési határidő: május 20.

Nagylelkű adományaikat ezúton is köszöni az Alapítvány kuratóriuma!